Kadınca

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kadınlar için yüz kısmı çok ama çok önemlidir. Bu bölgede makyaj yaparken çok daha dikkat edilir. Eğer yüz bölgesinde bazı oluşumlar yada katmanlar varsa, bunları da gidermek için makyaj tercihleri her zaman özenle seçilmiş olmalı. Fondöten Seçimleri çok önem taşır.

Yüz bölgesinde bazı pürüzleri kapatmak için bile seçimleri yaparken özenle yapmak gerekir. Fondöten seçimlerinde, yüz bölgesinde sivilceler varsa onları kapatmak için iyi seçimler yapmak veya Cildiniz kuruysa bunu kapatmak için doğru Fondöten seçimlerinde bulunmak gibi birçok konuda doğru tespitlerin yapılması gerekmekte.

Eğer bu tarz doğru  tercihler yapılmazsa, Fondöten kullanımı yüzünüzü daha kötü gösterir. Seçimlerinizde her zaman yüz kısmının duruşuna ve o anki haline göre seçimler yapın.

– Yüzünüz de eğer Sivilceler varsa, asla Yağlı ve daha parlak Fondöten seçmeyin. Bu seçim yüzünden cildiniz daha parlak ve sivilceleriniz de çok daha açıkta kalır. Bu nedenle yüzünüzdeki sivilceleriniz kötü gözükür

– Fondöten seçerken ayrıca, Yüzünüz mat ve soğuklara karşı dirençsiz se, Nemlendirici özelliği olan Fondötenler seçerek, cilt gözeneklerinin canlı durmasını ve bu sayede Cildinizde yer alan sivilce gibi etkenlerin de yol olmasını sağlarsınız. Siyah noktalar üzerinde de bu tarz  seçimler yapmak  çok mantıklı olur.

– Cildiniz yağlıysa, seçimleriniz mutlaka Yağsız olsun. Fondöten kullanımlarında cildi yağlı olanların mutlaka ama mutlaka yağsız olan seçimler yapmaları gerekir. bu sayede Fondöten kullanımlarını daha mantıklı yapmış olursunuz. Yağlı olan cildiniz de asla dengesiz bir şekilde gözükmez.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir